Informace

Rebelie v této době není hrdinství

Česká rčení v sobě ukrývají pravdu a zkušenosti ze života. Jedna taková chytrá věta říká, že nejhorší je srážka s hloupým člověkem. To je v této době maximálně trefné. Bohužel to ale není k smíchu. Naopak. V boji s koronavirem jsme všichni na jedné lodi, avšak někteří jedinci z davu vystupují a hrají si na rebely. Nebo chtějí dát na odiv své ego.

Aktuálně: Končí benevolence. Za nenošení roušky postihy

1) Zákaz vycházení ven bez roušky řešili strážníci dosud upozorněním. V tomto ohledu byl hektický zejména uplynulý víkend (pátek až neděle 20. až 22. března), kdy hlídky upozornily několik desítek lidí, kteří vyrazili do města bez ochranných prostředků. V rámci možností se nošení roušek kontroluje i přes kamerový systém. Od pondělí 23. března ale benevolence skončila. Porušení povinností vyplývajících z nařízení vlády se trestá. Nikoliv pokutou, ale své chování budou hříšníci následně vysvětlovat správnímu orgánu, který pak o výši peněžitého trestu rozhodne.

Dobrovolníci nakupují seniorům a další aktuální zprávy od strážníků

Český národ má mnoho charakterových vlastností, když jde ale do tuhého a je zle, vypluje na povrch obzvláště jedna – solidarita a pomoc. Potvrzuje se to v těchto dnech, kdy celou Evropu, Česko a Strakonice nevyjímaje uvěznil nebezpečný koronavirus. Snaha pomáhat je patrná zejména na sociálních sítích, kde jednotlivci i party informují o šití roušek a jejich distribuci zdarma. Jsou tu ale i další dobrovolníci, kteří se nabídli, že v tomto období pomohou s nákupy seniorům. Výzvu město Strakonice zveřejnilo na začátku minulého týdne a do neděle 22.

Nákupy lidem v karanténě v době nouzového stavu

Bezpečnostní rada města Strakonice v pátek 13. března rozhodla, že se bude inspirovat nápadem města Třeboň a Městské policie Třeboň a nabídne v nouzovém stavu státu službu těm, kteří se ocitnou v karanténě kvůli koronaviru. Jedná se o nákupy základních potravin do výše 500 korun, a to v této částce denně. Služba je určena těm lidem, kteří nemají nikoho, kdo by se o ně v době karantény postaral.

Slavnost, řád za záchranu života a dojetí otce městské policie

Bylo to v říjnu v roce 1992 v sokolovně, kdy zastupitelstvo dostalo na stůl návrh zřídit ve městě vlastní městskou policii. Od Nového roku 1993 začala městská policie fungovat. Základna tenkrát čítala osm lidí. Letos je to už 27 let, co se vlak jedné policejní složky rozjel. Aktuálně u městské policie pracuje třicet lidí, kterým velí, už přes čtvrt století, Milan Michálek. Jeho pravou rukou je Josef Chmelař, rovněž v této uniformované partě matador. Nejvyšším šéfem je pak starosta.

Nešvar, který není vtipkování hoden

Oblíbení „Cimrmani“ dokázali i na nešvar vytvořit anekdotu. Bylo to v divadelní hře Lijavec. Nešvar, který aktuálně sužuje Strakonice, není ale vtipkování hoden.

Fenka s cedulkou na krku

Od začátku roku přijala městská policie několik oznámení o zatoulaných psech. Téměř ve všech případech se ale jednalo o domácí mazlíčky, které už někdo postrádal, takže se tuláci vždy šťastně vrátili domů. Až na jednoho. Vlastně jednu.

Ježčí mláďata teď na podzim?

V pátek 25. 10. se malý ježeček svezl autem městské policie. Strážníci ježčí mládě odváželi do Záchranné stanice živočichů v Makově. Ježek upoutal pozornost jedné ženy, když se potuloval po Velkém náměstí. Samotnou ji napadlo ježka zvážit a zavolat přímo na stanici do Makova. Tam jí sdělili, že mládě vážící 342 gramů je opravdu třeba k nim dopravit. Podle pracovníků stanice nejsou mláďata ježků v tomto období ojedinělým jevem.

Zaznělo: Spolupráce obou policejních složek je ve Strakonicích nadstandardní

Součinnost a spolupráce Policie ČR a Městské policie ve Strakonicích je v rámci Jihočeského kraje nadstandardní. Jiná města mohou Strakonicím jen závidět. Tato pochvalná slova na adresu městské policie zazněla ve středu 9. října v podvečer v Rytířském sále na hradě, kde se konalo slavnostní setkání u příležitosti předávání medailí a plaket za zásluhy policistům z obvodních oddělení Policie ČR z celého okresu.

Syndikovat obsah