Informace

Slavnost, řád za záchranu života a dojetí otce městské policie

Bylo to v říjnu v roce 1992 v sokolovně, kdy zastupitelstvo dostalo na stůl návrh zřídit ve městě vlastní městskou policii. Od Nového roku 1993 začala městská policie fungovat. Základna tenkrát čítala osm lidí. Letos je to už 27 let, co se vlak jedné policejní složky rozjel. Aktuálně u městské policie pracuje třicet lidí, kterým velí, už přes čtvrt století, Milan Michálek. Jeho pravou rukou je Josef Chmelař, rovněž v této uniformované partě matador. Nejvyšším šéfem je pak starosta.

Nešvar, který není vtipkování hoden

Oblíbení „Cimrmani“ dokázali i na nešvar vytvořit anekdotu. Bylo to v divadelní hře Lijavec. Nešvar, který aktuálně sužuje Strakonice, není ale vtipkování hoden.

Fenka s cedulkou na krku

Od začátku roku přijala městská policie několik oznámení o zatoulaných psech. Téměř ve všech případech se ale jednalo o domácí mazlíčky, které už někdo postrádal, takže se tuláci vždy šťastně vrátili domů. Až na jednoho. Vlastně jednu.

Ježčí mláďata teď na podzim?

V pátek 25. 10. se malý ježeček svezl autem městské policie. Strážníci ježčí mládě odváželi do Záchranné stanice živočichů v Makově. Ježek upoutal pozornost jedné ženy, když se potuloval po Velkém náměstí. Samotnou ji napadlo ježka zvážit a zavolat přímo na stanici do Makova. Tam jí sdělili, že mládě vážící 342 gramů je opravdu třeba k nim dopravit. Podle pracovníků stanice nejsou mláďata ježků v tomto období ojedinělým jevem.

Zaznělo: Spolupráce obou policejních složek je ve Strakonicích nadstandardní

Součinnost a spolupráce Policie ČR a Městské policie ve Strakonicích je v rámci Jihočeského kraje nadstandardní. Jiná města mohou Strakonicím jen závidět. Tato pochvalná slova na adresu městské policie zazněla ve středu 9. října v podvečer v Rytířském sále na hradě, kde se konalo slavnostní setkání u příležitosti předávání medailí a plaket za zásluhy policistům z obvodních oddělení Policie ČR z celého okresu.

UPOZORNĚNÍ

Vážení občané,

Jízdní kolo

Bezpečná jízda na kole
· Jezděte co nejblíže u pravého okraje silnice a stále pozorně sledujte provoz okolo sebe.
· Při každé změně směru jízdy dejte včas a zřetelně znamení paží. Před vybočením
doleva se nezapomeňte ohlédnout.
· Nikdy nejezděte dva vedle sebe ani dva na jednom kole.
· Nevozte na kole předměty, které by mohli vás nebo jiné účastníky ohrozit.
· Své úmysly dávejte vždy najevo včas a tak, aby je ostatní řidiči i chodci jednoznačně pochopili.

Ústroj

Ústroj
Ke specifickým znakům strážníka městské policie patří tyto věci, podle kterých jsou odlišeni od policie ČR. Vzhled strážníka je upraven Vyhláškou MV ČR č. 88/1996 Sb.

Syndikovat obsah