Ďábel

Snad všichni čerti začali šít se 48letým mužem bez domova. Od začátku února má své dny, a co chvíli zaměstnává hlídky městské policie. Začalo to v pátek 2. února po půlnoci, kdy na něj přišla stížnost z benzinové čerpací stanice u nádraží. Personál nahlásil, že dotyčný pořád otevírá a zavírá dveře a zřejmě ho to baví, protože nechce odejít. Hlídku poslechl a odešel. Po třech hodinách, bylo čtvrt na pět ráno, volali z téže benziny znovu. Bezdomovec se k nim vrátil, opět se bavil otevíráním a zavíráním dveří a začínaly se v něm probouzet agresivní pudy. Popsaný obrázek se naskytl i hlídce. Ani k té už nebyl potížista tak vstřícný jako prve. Vůbec s ní nechtěl komunikovat. Byl převezen na obvodní oddělení policie.

Během dne byl od něho pokoj. Až v půl deváté večer na něj přišla další stížnost, tentokrát z vlakového nádraží. Asi neměl sílu rebelovat, tak na pokyn strážníků z budovy odešel. Neměl ale zcela v plánu teplíčko nádraží opustit. Vyčkal, až hlídka odjede a po půl hodině se tu zase uvelebil. Hlídka se tedy obrátila o tři sta šedesát stupňů a fofrovala k dopravnímu terminálu. Zjistila, že chlapík zde znečistil podlahu nějakou tekutinou a pokračuje jako kolovrátek v narušování veřejného pořádku. Bylo evidentní, že je pod vlivem nějaké látky, ovšem alkohol to nebyl – to potvrdil přístroj, když dostal dýchnout. Znovu se tedy svezl na služebnu státní policie.

V sobotu 3. února jeho nikým nežádaná show pokračovala. V půl čtvrté ráno počastoval svou návštěvou opět benzinu u nádraží a vydával tady divné zvuky, které prokládal výhrůžkami.
Pak dal o sobě vědět až v pátek 9. února v podvečer, kdy obtěžoval jednoho muže v Dopravní ulici. Další dvě epizodní roličky zlodějíčka si střihl v Bille u nádraží. Poněkud drze se sem přišel najíst. V pondělí 12. února ráno tu posnídal za 72 korun mandarinku, Snickers a zapil to Redbullem. Následující den v Bille pro změnu povečeřel. Jídelníček si sestavil z mandarinky, rohlíků a hořických trubiček za 47 korun. Do této chvíle nasbíral do registru přestupků šest záznamů.