Akce a média

Plechový polibek

Když se nezabrzdí auto, může se stát, že se samovolně rozjede. A přesně to se stalo ve čtvrtek 16. listopadu půl hodiny před vypuknutím nočního klidu v Čelakovského ulici. Černá škodovka svévolně opustila parkovací místo a nejenže zůstala stát na štorc, čímž zablokovala vozovku, ale ještě jemně políbila ustájený žlutý hyundai. Zatímco hlídka operovala na místě, velitel směny tento karambůlek nahlásil dopravní policii a začal zjišťovat, komu auta patří. Škodovka byla firemní a podařilo se i dopátrat, kdo ji řídí. Šoféra se nakonec podařilo sehnat.

Říjnová hitparáda na téma bordel a ničení

Bylo libo by zachovalé kabátky? K mání byly v ulici Alfonse Šťastného. Potřeboval někdo botky či kabelku? Nabízela je Rybniční ulice. A jako bonus si zájemce mohl u popelnic v Dukelské ulici pořídit zánovní komodu právě na výše zmíněné věci. Samozřejmě že měsíc říjen, co se týče nepořádku, nezaevidoval pouze vyhozené a v plen dané oblečení. Hitparáda je mnohem pestřejší. Bordel u laviček, v jejichž blízkosti je odpadkový koš, což hlava nebere, vyvrácené sloupky a dopravní značky. A co nezpůsobil přímo člověk, dokonalo povětří, které neprecizně uložený odpad rozfoukalo po ulicích.

Kluci

Je smutné číst události, v nichž hlavní roli hrají mnohdy nezletilí a mladiství. Prostě děti. V poslední době se takových případů objevuje ve svodce městské policie docela dost. Například případy útěkářů, omladiny, která v nestřežených okamžicích utíká z výchovných ústavů neboli pasťáků. Dalším z řady útěkářů byl v úterý 7. listopadu 15letý hoch. Upozornili na něj po ránu jeho bývalí spolužáci, nahlásili „objev“ paní učitelce a ta informaci předala na lince 156. Byl evidován jako hledaný státní policií, na její služebnu teenagera strážníci také dopravili. Uběhl přesně týden… a 14.

Seniorka ležela v kolejišti

Jsou oznámení, která nestrpí ani vteřinu prodlení. Jako to z úterý 14. listopadu v pozdním večeru. V půl deváté volala pracovnice vlakového nádraží s naléhavou informací, že tu mají muže, který hledá svou 78letou maminku trpící Alzheimerovou chorobou. Maminka přicestovala z Plzeňska, a když jí telefonoval, kde je, protože ji na peronu nenašel, řekla mu, že leží někde v kolejišti, ale neví přesně kde. Oznamovatelka dodala, že výpravčí ihned zastavil vlaky směřující do Strakonic. Velitel směny obeznámil se situací státní policii. Na nádraží se sjely všechny dostupné hlídky.

Hitparáda říjnového parkování

Americký hudebník Nikki Sixx řekl: „Pokud chceš žít život podle vlastních pravidel, musíš být ochotný narazit a pohořet.“ Jeho slova by se dala aplikovat i na jinou sféru, než kterou zcela jistě myslel. Třeba na parkování, které rovněž podléhá mnoha pravidlům. A jak vidno každý měsíc, řidičům jsou tato dopravní pravidla proti srsti. Pak se nemohou divit, že když zaparkují na zákazu stání, zejména pak přímo u značky, která vyčleňuje prostor výhradně pro požární vozidla, na žlutých čárách, na chodnících, na přechodech… narazí a pohoří.

O zlatém bažantovi

Na jedné zahradě v Zahradní ulici se usídlil zlatý bažant. Majiteli pozemku jeho přítomnost vůbec nevadila, prý ptákovi, který se u něj znenadání zjevil, poskytne krátký azyl, informoval v neděli 5. listopadu městskou policii. Prý kdyby se po opeřenci s pestrým peřím někdo sháněl… Zlatého bažanta ale nikdo nepostrádal. A tak si pro pyšně se tvářícího opeřence následující den v podvečer strážník přijel. Bažantovi se dokonce dostalo privilegia přenocovat u něj doma. Ráno byl pak okrasný pták z řádu hrabavých eskortován na služebnu, kde část směny prospal.

Večerní zdravé běhání

Je to jako zákon schválnosti. Když se složky jednoho notorického útěkáře z výchovného ústavu relativně zbaví, neb mu konečně bylo patnáct a asi vyfasoval přísnější režim, objeví se náhradníci, jejichž obličeje už mají strážníci i policisté rovněž zakódované v paměti. A opět se jedná o velmi mladé osůbky. V neděli 5. listopadu to začalo tím, že hodinu před polednem volali z Billy u nádraží kvůli krádeži. Zlodějíček chtěl zdrhnout s flaškou vodky za bezmála dvě stovky, detektivovi marketu se podařilo kradený alkohol mladíkovi vytrhnout z ruky.

Tři vrtáky, kabanos s nutelou a zlodějíčkův hattrick

Kdo chce moc, nemá nic. I to by se dalo říct na adresu lidí, kteří zkoušejí krást. Někteří už jsou v tomto odvěkém řemesle zběhlí a svůj rejstřík přestupků poctivě plní záznamy. Jiní dostávají nálepku zloděje v náhlém zatmění mysli. Za září a říjen řešila městská policie 13 takových případů.

O sexu aneb Bylo to trochu jinak

Nikdy není nic černobílé. Také strážníci nedělají závěry, dokud nenahlédnou pod pokličku. Občas se stává, že oběť je pachatelem a pachatel je obětí. Tak nějak podobně se vyvrbil i případ ze soboty 4. listopadu. Večerní televizní program zrovna nabízel taneční kreace celebrit a diváci napnutě čekali, která dostane od poroty K.O., když na služebně zadrnčel telefon. Dáma se představila, ale rozhodně nechtěla řešit, jak Stardance dopadne. Měla jiný problém. Prý je na ubytovně a jeden muž jí brání v odchodu. Ona se ho bojí a potřebuje si vzít svoje věci.

Tak mladej a už tak „odvážnej“

Není nic horšího, než když zvednete telefon a ve sluchátku se ozve „dobrý den, tady městská policie“. V mozku si neurony začnou zuřivě předávat informace s červeným vykřičníkem. Něco se stalo! Přesně takovou nadílku nepříjemných pocitů připravili strážníci v pátek 3. listopadu odpoledne jedné mamince. Naštěstí se nestalo nic, co by ohrožovalo život. To sice ženu mírně uklidnilo, záporné emoce však zůstaly. Šlo o to, že její 11letý syn byl v obchodě v Bezděkovské ulici před několika dny přistižen při krádeži.

Syndikovat obsah