Říjen

 1. Poraněnou poštolku převezli strážníci do Makova
  V ranních hodinách dne 2. 10. jsme přijali oznámení na linku tísňového volání / 156 / od ženy, že u domu v ulici Dukelská leží zraněná poštolka. Strážníci na místě poštolku odchytli a převezli do stanice pro handicapovaná zvířata v Makově. Oznamovatelce děkujeme.
 2. Poraněná zvířata skončila v Makově
  Dne 5. 10. převezli strážníci městské policie do Záchranné stanice živočichů v Makově ježka a netopýra. Jednalo se o poraněná zvířata, o kterých jste nás informovali vy, občané. Nálezcům patří poděkování.
  Příležitost dělá zloděje
 3. Krást se nevyplácí
  Jen díky pohotovosti zaměstnance městského úřadu a následnému rychlému jednání strážníků městské policie nepřišla žena o peněženku s doklady a hotovostí. V ranních hodinách dne 21. 10. jsme přijali oznámení z podatelny MÚ Strakonice, že poštovní doručovatelce byla z tašky, kterou ponechala na schodech na chodbě městského úřadu, odcizena peněženka. Hlídka, která byla na místo přivolána, od doručovatelky zjistila, že v místech, kde došlo k odcizení peněženky, se pohyboval nějaký mladý muž. Strážníci městské policie dle popisu spatřili muže na parkovišti U Sv. Markéty. Po kontrole totožnosti strážníci prohlédli odpadkové koše, kde odcizenou peněženku nalezli, avšak bez hotovosti. Jelikož strážníkům vzniklo podezření ze spáchání trestného činu, byla na místo přivolána hlídka PČR, která si celou událost s podezřelým převzala k dořešení.
 4. Muž byl hledán Policií ČR
  Krátce před třináctou hodinou dne 21. 10. spatřili strážníci městské policie v ulici Nádražní muže, který v prostoru výměníku sušil prádlo na plotě. Kontrolou totožnosti bylo zjištěno, že se jedná o osobu hledanou PČR, proto byl následně předán OO PČR k dalšímu šetření.
 5. Podomní prodej je ve Strakonicích zakázaný
  „V ulici Mlýnská chodí dva muži, kteří nabízejí zde bydlícím občanům levnější elektřinu.“ Takovéto oznámení jsme přijali v odpoledních hodinách dne 21. 10. na linku tísňového volání
  / 156 /. Svým jednáním se dotyční dopustili přestupku tím, že porušili jeden z bodů Tržního řádu Města Strakonice. Strážníci na místě zastihli muže a ženu, které následně vyřešili v blokovém řízení. Oznamovateli děkujeme.
 6. Podání alkoholu mladistvému je přestupek
  Ve večerních hodinách dne 24. 10. zjistili strážníci požití alkoholu u mladistvého chlapce ve věku šestnácti let, u kterého naměřili za pomoci přístroje Dräger hodnota 0, 38 promile alkoholu v dechu. Jelikož strážníci od mladistvého zjistili, kdo mu alkohol podal, byla následně přestupci uložena na místě bloková pokuta. Mladistvý byl po kontrole totožnosti předán rodičům.
 7. Nedodržování obecně závazných vyhlášek = pokuta
  Nad dodržováním obecně závazné vyhlášky, kterou se upravují pravidla pohybu psů na veřejném prostranství ve Strakonicích, se v posledních dnech zaměřily hlídky městské policie. Jen za den 26. 10. spáchali přestupek čtyři majitelé psů. Ti nechali své miláčky běhat na volno v místech, kde toto OZV nedovoluje. Všichni byli za přestupek vyřešeni v blokovém řízení.

  GrafGraf

  "NEPOKRADEŠ!"
  V říjnu řešila městská policie 2 případy, kdy došlo k odhalení pachatelů drobných krádeží:

  Dne 28.10. - Krádež v marketu Coop v ulici Volyňská přestupce muž.
  Dne 28.10. - Krádež v marketu Billa v ulici Nádražní přestupce muž.

  V všech případech byli jejich pachatelé řešeni hlídkou městské policie v blokovém řízení.