Že jsou mazaní? Kamery v marketech jsou mazanější!

Po vzoru rčení z cizího krev neteče se chovají i drobní zloději, kteří si chodí pro zboží do marketů jako do spíže. Během března a dubna byli strážníci přivoláni do obchodů kvůli krádežím dvaadvacetkrát. Objevilo se sice pár „nových“ tváří, ale jinak se jednalo o obličeje známých firem. Rekordmanem těchto dvou měsíců se stal 56letý muž z nedalekého městečka, který má obrovský problém s alkoholem. Tento artikl byl také jeho cílem. Protože věděl, že přes ostrahy marketů jen tak neprojde, posunul své počínání o další level. Začal ukradený alkohol konzumovat přímo na prodejně, vypil i půl flašky rumu, odpadl a musela přijet záchranka. Aktuálně městský úřad eviduje u tohoto muže pohledávky za 67 tisíc korun, a to jen za pokuty od městské policie.

Vodky a rumy v různých variantách sice figurovaly v mnoha dalších případech krádeží, ale objevil se i odlišný sortiment zboží. Jeden z mužů s adresou na městském úřadě si například přišel do Kauflandu pro snídani v podobě sušenek a donutů za 114 korun. Jiný dostal chuť na fajnové čokolády, další mladík potřeboval sluchátka do uší.
K zlodějskému řemeslu se uchyluje i ženské pohlaví. Za 338 korun „nakoupila“ v Bille 43letá žena, akorát oříškovou nutelu, bobíka, lipánek či jahodový džem jaksi nehodlala zaplatit. Nákup ji vyšel o několik tisíc dráž kvůli nadělené pokutě. Stejně dopadla i 33letá žena, která si do registru přestupků za krádež rumu připsala třetí čárku. Dokonalý kamerový systém Kauflandu podcenila 76letá paní z nedaleké vesničky. Detektiv ji sledoval, jak prohlíží zeleninovou setbu a postupně si pytlíčky se semínky strká do rukávu a následně v jiné uličce vysype z rukávu do tašky zavěšené na košíku. Paní nakonec 343 korun za zboží zaplatila, ale odcházela s ostudou a finančním trestem. Strážníci v jejím případě přimhouřili jedno oko a nacenili její přestupek na pár stovek, i vzhledem k tomu, že se jednalo o první pochybení této ženy.
Nejvíce jsou krádežemi postiženy markety Kaufland, Billa, Lidl.