Duben

 1. Drobná krádež neprošla
  Dne 1. 4. vyjížděli strážníci Městské policie Strakonice na oznámení krádeže do supermarketu v ulici Na Ohradě. Pachatelka byla hlídkou ztotožněna a předvedena na OO Policie ČR za účelem lustrace spáchaných přestupků. Lustrace byla negativní, strážníci přestupek vyřešili pokutou.
 2. Muž způsobil škodu v obytném domě
  Krátce po dvaadvacáté hodině dne 1. 4. oznámil na linku tísňového volání obyvatel jednoho z bytových domů v ulici Dukelská, že v bytě v pátém patře jejich domu je velký hluk. Strážníci na místě zjistili ve dvou patrech rozbité výtahové dveře a stopy krve vedoucí do bytu, který oznamovatel uvedl jako byt, ze kterého hluk vycházel. Hlídka se snažila na byt dozvonit, ale nikdo neotevřel. Vzniklo tak podezření ze spáchání trestného činu a byla na místo přivolána hlídka Policie ČR. Po příjezdu Policie ČR byl hlídkám umožněn vstup do bytu, kde byl ztotožněn jeden muž. Ten byl vyzván k orientační dechové zkoušce, při které se pokusil o útěk, který mu hlídky společně překazili. Po pokusu o útěk byly muži nasazeny pouta. Poté si Policie ČR celou událost převzala k dořešení. V bytě se s mužem nacházel ještě pes, kterého strážnici převezli do psího útulku.
 3. Nalezená stříkačka
  Dne 3.4. jsme přijali oznámení o nálezu použité injekční stříkačky v ulici Jezerní. Hlídka stříkačku umístila do přepravního boxu z K - centra. Oznamovatelce moc děkujeme za všímavost.
 4. Kamerový systém pomohl dopadnout výtečníka
  Krátce po půl páté hodině ranní dne 6. 4. spatřil strážník na jedné z kamer monitorovacího systému muže, který trhal květiny v záhonech na Velkém náměstí. Hlídka městské policie muže dostihla v ulici U Sv. Markéty a na místě jej vyřešila za přestupek v blokovém řízení.
 5. Nejistá jízda odhalila řidičku se zákazem řízení
  Dne 8. 4. při kontrole ulice Katovická spatřila hlídka Městské policie Strakonice osobní automobil, jehož jízda se strážníkům zdála nejistá a po celou dobu jízdy vozidlu problikávala světla. Strážníci MP Strakonice automobil zastavili v ulici Švandy Dudáka. Strážníci využili svá oprávnění a řidiče vyzvali k prokázání totožnosti. Kontrolou totožnosti strážníci zjistili, že se jedná o ženu, která uvedla, že není držitele řidičského průkazu a téhož dne v dopoledních hodinách užila marihuanu. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, která zjistila, že řidička má vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Hlídka Policie ČR si událost převzala k dořešení.
 6. Uvázaný pes neměl náhubek
  Dne 8. 4. zjistili strážníci městské policie u prodejny v ulici Mlýnská uvázaného psa většího plemene, který neměl náhubek. Za porušení obecně závažné vyhlášky si majitelka psa odnesla pokutový blok.
 7. Strážníci zastavili dalšího neosvětleného cyklistu
  Dne 9. 4. zjistila hlídka v ulici Zvolenská opět cyklistu, který jel na kole bez řádného osvětlení. Cyklista si za svůj přestupek odvezl pokutový blok.
 8. Neuklidila exkrement, dostala blokovou pokutu
  V půl páté ráno dne 10. 4. zahlédli strážníci městské policie ženu, která neuklidila exkrement po svém psovi. Majitelka psa si z ranního venčení odnesla i pokutu.
 9. Popíjeli alkohol na místě, kde toto jest zakázáno
  Další dvě osoby, které porušovaly nařízení obecně závažné vyhlášky, zjistili strážníci dne 11. 4. v ulici Na Ohradě. Přestupci si svým jednáním vysloužili pokutu.
 10. Odhodil nedopalek
  Krátce před druhou hodinou ranní dne 6. 4. uviděla hlídka městské policie muže, který před nimi odhodil na zem nedopalek od cigarety. Za znečištění veřejného prostranství si muž odnesl pokutový blok.
 11. Neuposlechl výzvy strážníka
  Dne 15. 4. asistovali strážníci městské policie u odtahu vozidla v ulici Lidická. Při nakládání odtahovaného vozidla, ucítil strážník z dechu řidiče odtahové služby alkohol. Nechal si proto na místo od druhé hlídky dopravit alkohol tester Dräger. Když řidič odtahové služby uviděl strážníka s tímto přístrojem, začal z místa události utíkat. Jeden ze strážníků ho pronásledoval. Utíkající řidič několikrát nereagoval na strážníkovu výzvu " Jménem zákona stůjte ". Muž běžel ke křižovatce Lidická s ulicí Ellerova, z ulice Ellerova přeběhl do ulice Mlýnská, kde proběhl mezi zaparkovaná vozidla a seběhl k potoku U Náhonu. Zde uslyšel výzvu strážníka i kolemjdoucí muž, který utíkajícímu řidiči zastoupil cestu a strážníkovi se tak podařilo muže chytit. Řidič následně nadýchal 0.71 promile alkoholu v dechu. Na místo byla přivolána i hlídka Policie ČR, která si událost převzala k dořešení. Poděkování patří muži, který strážníkovi pomohl.
 12. Injekční stříkačka byla zlikvidována
  Krátce před polednem dne 15. 4. jsme přijali oznámení, že byla nalezena v ulici Povážská použitá injekční stříkačka. Strážníci následně injekční stříkačku uložili do plastového kontejneru a převezli k odborné likvidaci. Nálezci děkujeme.
 13. Další neosvětlení cyklisté
  Ve večerních hodinách dne 17. 4. zjistili strážníci městské policie další tři cyklisty, kteří jeli městem bez osvětlení. Všichni tři cyklisté si odvezli pokutový blok.
 14. Nález injekční stříkačky
  Dne 17. 4. v podvečer jsme přijali na služebnu městské policie oznámení o nálezu použité injekční stříkačky v ulici Ellerova. Oznamovateli patří naše poděkování. Strážníci injekční stříkačku z místa odnesli k následné odborné likvidaci.
 15. Místo venku si pospal na záchytce
  Dne 17. 4. odpoledne jsme přijali na služebnu městské policie oznámení o opilém muži, který leží v ulici Prácheňská. Na místo byla vyslána hlídka. Na místě již zasahovala i Zdravotnická záchranná služba. Lékař rozhodl o umístění muže do protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanice, kam byl posléze muž strážníky převezen.
 16. Krádež v supermarketu
  Dne 20. 4. vyjížděli strážníci Městské policie Strakonice na oznámení do supermarketu v ulici Katovická, kde měl být agresivní muž. Hlídka muže zastihla u východu ze supermarketu. Následně bylo ochrankou marketu zjištěno, že muž v provozovně odcizil zboží v hodnotě bezmála 1000 Kč. Pachatel byl hlídkou ztotožněn a předveden na Policii ČR za účelem lustrace. Vzhledem k tomu, že lustrace byla negativní, vyřešili strážníci pachatele pokutou.
 17. Další nalezená injekční stříkačka
  Dne 21. 4. bylo na služebnu Městské policie Strakonice telefonicky oznámeno, že v Rennerových sadech byla nalezena injekční stříkačka. Na místo byla vyslána hlídka MP Strakonice, která stříkačku po nálezu umístila do přepravního boxu z K - centra. K oznamovatelce směřuje naše poděkování.
 18. Cyklista podcenil výbavu a odnesl si pokutu
  I přes pravidelná doporučení a varování zjistili strážníci městské policie krátce po půlnoci dne 20. 4. dalšího cyklistu bez osvětlení kola. Cyklista si vysloužil pokutu.
 19. Použité injekční stříkačky byly zlikvidovány
  Další dvě použité injekční stříkačky likvidovali strážníci v ulicích města, za posledních pár dní. První použitou stříkačku likvidovali strážníci v ulici Mírová a druhou o tři dny později v ulici Smetanova. Oznamovatelům patří naše poděkování.
 20. Trhání květin se mužům prodražilo
  Krátce po půlnoci dne 26. 4. spatřil strážník ze stálé služby, pomocí kamerového systému, dva muže, kteří v ulici Čelakovského trhali květiny z okrasného záhonu. Hlídka, která vyjela na místo, muže zastihla v Rennerových sadech, kde oběma výtečníkům udělila pokuty.
 21. Popíjet v ulici U Nádraží je zakázáno
  Dne 27. 4. zjistila hlídka MP muže, který požíval alkoholické nápoje v místech, kde je to zakázáno obecně závažnou vyhláškou města. Muž si za své jednání vysloužil pokutu.
 22. Další nezodpovědný majitel
  Ke konci měsíce dubna řešili strážníci městské policie dalšího psa bez náhubku uvázaného před prodejnou. Majitel si za své nezodpovědné jednání odnesl pokutu.
 23. Dva dny, dvě krádeže
  V posledních dnech měsíce dubna řešili strážníci městské policie dvě krádeže v supermarketu. Obě pachatelky byly strážníky ztotožněny a předvedeny na obvodní oddělení Policie ČR za účelem lustrace. U obou žen se jednalo o první majetkový přestupek, odnesly si tak každá pokutový blok.

  DubenDuben