Květen

 1. Strážníci vyjížděli na oznámení drobné krádeže
  Dne 3. 5. řešila hlídka městské policie drobnou krádež v supermarketu v ulici Ellerova. Strážníci podezřelou z přestupku předvedli na obvodní oddělení Policie ČR za účelem lustrace. Po negativní lustraci odcházela pachatelka s ostudou a pokutou.
 2. Neosvětlený cyklista
  Ve večerních hodinách dne 3. 5. řešili strážníci městské policie opět cyklistu, který jezdil na neosvětleném kole. I tento přestupce si vysloužil pokutu. Cílem strážníků není vybírat pokuty, ale snaží se upozornit na nebezpečí takového jednání, protože neosvětlený cyklista je nebezpečný jak sobě, tak i ostatním účastníkům silničního provozu.
 3. Strážníci si všimli hledané osoby
  Ve večerních hodinách dne 3. 5. provedla hlídka městské policie v ulici Na Ohradě kontrolu totožnosti muže, u kterého bylo podezření, že odpovídá popisu hledané osoby. Podezření strážníků se potvrdilo, skutečně se jednalo o osobu hledanou Policií ČR. Strážníci tak muže převezli na obvodní oddělení Policie ČR.
 4. Nález injekční stříkačky
  Dne 13. 5. byl na služebnu Městské policie Strakonice telefonicky oznámen nález použité injekční stříkačky v ulici Mlýnská. Na místo byla vyslána hlídka, která stříkačku po nálezu umístila do přepravního boxu z K - centra. Oznamovateli děkujeme.
 5. Řídil i přes zákaz
  Krátce před půlnocí 15. 5. spatřila hlídka Městské policie Strakonice osobní automobil, jehož řidič po spatření hlídky začal zvýšenou rychlostí ujíždět. Strážníci automobil dojeli v ulici Povážská, kde byl řidič nucen zastavit, protože vlivem rychlé jízdy nezvládl řízení, přejel do protisměru a o obrubník chodníku si prorazil pneumatiku. Řidič vozidla se po zastavení snažil přesunout na místo spolujezdce a odmítal vystoupit z vozidla. Muže museli strážníci dostat z vozidla pomocí donucovacích prostředků. Následně muž prokázal svou totožnost a poté bylo zjištěno, že má vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Na místo proto byla přivolána hlídka Policie ČR. Řidič vozidla si stěžoval na bolest hlavy, do které se praštil při kolizi, proto byla strážníky přivolána i posádka ZZS Strakonice, která jej odvezla do nemocnice k ošetření.
 6. Nález injekční stříkačky
  V odpoledních hodinách dne 16. 5. jsme přijali oznámení o nálezu injekční stříkačky na vlakovém nádraží. Strážníci nález z místa odstranili a převezli k následné likvidaci.
 7. Krádeže se nevyplácí
  Dne 16. 5. vyjížděli strážníci Městské policie Strakonice na oznámení krádeže do supermarketu v ulici Katovická. Pachatel byl hlídkou ztotožněn a převezen na obvodní oddělení Policie ČR za účelem lustrace spáchaných trestných činů. Lustrace byla negativní, přestupce si svým jednáním vysloužil pokutu.
 8. Drobná krádež neprošla
  Dne 18. 5. jsme byli přivoláni ke krádeži do supermarketu v ulici Ellerova. Pachatelka byla hlídkou ztotožněna a předvedena na OO Policie ČR za účelem lustrace spáchaných přestupků. Lustrace byla negativní, strážníci přestupek vyřešili pokutou.
 9. Další neosvětlený cyklista
  Krátce před půlnocí dne 19. 5. zjistili strážníci městské policie dalšího cyklistu, který jel městem bez osvětlení. Strážníci přestupek vyřešili pokutovým blokem.
 10. Víkendové krádeže
  Hned dvě krádeže v supermarketech řešili strážníci o posledním květnovém víkendu. Oba pachatelé byli strážníky ztotožněni a předvedeni na obvodní oddělení Policie ČR za účelem lustrace. Strážníci následně vyřešili události pokutami.
 11. Neuklidil exkrement
  V dopoledních hodinách dne 26. 5. zahlédla hlídka strážníků městské policie v ulici Luční muže, který neuklidil exkrement po svém psovi. Majitel psa si z venčení odnesl i pokutový blok.
 12. Nález injekční stříkačky
  V ranních hodinách dne 27. 5. jsme přijali na služebnu městské policie oznámení o nálezu použité injekční stříkačky nedaleko kruhového objezdu v ulici Podsrpenská. Oznamovateli patří naše poděkování. Strážníci injekční stříkačku z místa odnesli k následné odborné likvidaci.
 13. Krást se nevyplácí
  Dne 28. 5. jsme přijali na služebnu městské policie oznámení o krádeži v supermarketu v ulici Ellerova. Na místo vyjela hlídka strážníků, která na místě provedla kontrolu totožnosti pachatelky a následně ji předvedla na OO Policie ČR za účelem lustrace spáchaných trestných činů. Lustrace byla negativní. Pachatelka odmítla zaplatit blokovou pokutu, bude tak muset své jednání obhajovat na přestupkovém oddělení MÚ Strakonice.
 14. Nálezy stříkaček stále pokračují
  Dne 30. 5. byla v Krátké ulici nalezeny další tři použité injekční stříkačky. Stříkačky byly odneseny strážníky městské policie k odborné likvidaci.

  KvětenKvěten