Listopad

 1. Krádeže jsou mladíkovi zřejmě vlastní
  V jednom z místních marketů v ulici Nádražní se ve večerních hodinách dne 2.11. snažil projít přes pokladnu bez placení třiadvacetiletý mladík z Prachaticka. Vzhledem k tomu, že byl na místě přistižen ostrahou, putoval do rukou strážníků městské policie. Na obvodním oddělení Police ČR bylo následně zjištěno, že dotyčný byl již dříve za majetkové trestné činy řešen. Proto nebyl na místě strážníky vyřešen za přestupek, ale bude následně řešen za trestný čin.
 2. Poděkování patří oznamovateli
  Poděkování patří muži, který nám v brzkých ranních hodinách dne 7. 11 oznámil na linku tísňového volání /156/, že ulicí Bavorova jede na jízdním kole žena, která má tržnou ránou na hlavě. Za pomoci kamerového systému byla žena spatřena, jak kolo vede. Jelikož měla krvavé zranění na hlavě, byla přes stálou službu městské policie přivolána RZS, která ji následně převezla do Nemocnice Strakonice a.s. k ošetření.
 3. Nález injekčních stříkaček
  V dopoledních hodinách dne 11. 11. jsme přijali na linku tísňového volání / 156 / oznámení od ženy o tom, že v ulici Tovární, u viaduktu, jsou na zemi pohozené použité injekční stříkačky a jehly. Hlídka, která byla na místo přivolána, nalezené věci uložila do plastového kontejneru a převezla k dalšímu odbornému opatření. Oznamovatelce tímto děkujeme.
 4. UPOZORNĚNÍ!!!

  Strážníci Městské policie Strakonice v rámci prevence kriminality montují, již několik let, bezplatně našim starším spoluobčanům bezpečnostní řetízky na vchodové dveře. V měsíci listopadu jsme však zaznamenali v našem městě nejmenovanou firmu, která seniorům nabízí bez předchozí domluvy a za částku převyšující několika tisíc korun českých montáž bezpečnostních zámků. Svým jednáním se dotyční dopouštějí přestupku a to tím, že porušují jeden z bodů Tržního řádu Města Strakonice. Buďte opatrní před těmito nabídkami. Raději si vždy vše ověřte. Můžete využít linku tísňového volání městské policie 156.

 5. Muž byl převezen do nemocnice
  V brzkých ranních hodinách dne 19. 11. jsme přijali oznámení na linku tísňového volání městské policie / 156 / od ženy, že na Palackého náměstí je zmatený muž. Na místě strážníci muže nalezli. Ten se opravdu choval pomateně, chvílemi nevěděl, kde vlastně je. Strážníci jej po kontrole totožnosti převezli do Nemocnice Strakonice a. s. k následnému vyšetření. Oznamovatelce touto cestou děkujeme.
 6. Muž před jízdou požil alkohol
  Poděkování patří muži, který nám ve večerních dne 19. 11. oznámil na linku tísňového volání městské policie / 156 /, že v ulici Ellerova, na kruhovém objezdu, naboural řidič se svým vozem do zábradlí. Hlídka, která byla na místo přivolána zjistila, že muž před jízdou požil alkoholický nápoj. Po provedení kontroly totožnosti byl vyzván k orientační dechové zkoušce. Přístrojem Dräger bylo naměřeno 2, 17 promile alkoholu v dechu. Proto byla na místo přivolána hlídka OO PČR, která si celou událost převzala k dořešení.
 7. Je-li pes na veřejném prostranství bez majitele, musí být opatřen náhubkem
  V dopoledních hodinách dne 19. 11. spatřila hlídka městské policie při kontrole Palackého náměstí psa, který byl uvázán před místní provozovnou bez náhubku. Majitel psa se tímto dopustil přestupku. Strážník následně majitele psa nalezl v místní provozovně. Jelikož tento s přestupkem nesouhlasil, bylo na místě sepsáno „Oznámení o přestupku“, které je následně předáno k dořešení na MÚ Strakonice.
 8. Odložený pes byl převezen do útulku
  „Na Podskalí, pod pivovarem, je celé odpoledne u zábradlí uvázaný pes“. Takovéto oznámení jsme přijali ve večerních hodinách dne 19. 11. na linku tísňového volání / 156 /. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o psa rasy pitbulteriér, který byl velice agresivní. Jelikož se nepodařilo zjistit majitele, byl pes strážníky uspán a převezen do psího útulku ve Strakonicích. Čip ani známka nenalezena. Oznamovatelce děkujeme.
 9. Opět injekční stříkačka na chodníku
  „Před novinovým stánkem v ulici Volyňská jsem nalezla injekční stříkačku“. Takovéto oznámení jsme v dopoledních hodinách dne 21. 11. přijali na linku tísňového volání / 156 /. Hlídka, která byla na místo přivolána, použitou injekční stříkačku uložila do plastového kontejneru a převezla k dalšímu odbornému opatření. Oznamovatelce tímto děkujeme.
 10. O muže se postarali zaměstnanci léčebného zařízení
  Ve večerních hodinách dne 22. 11. jsem přijali na linku tísňového volání / 156 / oznámení o tom, že na peronu vlakového nádraží je již od odpoledne nějaký muž. Jelikož muž se strážníky téměř nekomunikoval, třásl se zimou, byl po kontrole totožnosti hlídkou městské policie převezen do Nemocnice Strakonice a.s. k následnému vyšetření. Zde bylo zjištěno, že se muž léčil na psychiatrii. Vzhledem k jeho zdravotnímu stavu, byl se souhlasem lékaře, převezen RZ do Psychiatrické léčebny Lnáře.
 11. Poraněné zvíře bylo převezeno do Makova
  V odpoledních hodinách dne 23. 11. jsme přijali oznámení od muže, že v ulici Zvolenská srazil vozidlem dravce. Strážníci na místě od oznamovatele poraněného dravce převzali a převezli jej do Záchranné stanice živočichů v Makově.

  GrafGraf

  "NEPOKRADEŠ!"
  V listopadu řešila městská policie 4 případy, kdy došlo k odhalení pachatelů drobných krádeží:

  Dne 1.11. - Krádež v DM drogerii v ulici Bezděkovská přestupce žena.
  Dne 9.11. - Krádež v OD Kaufland v ulici Katovická přestupce muž.
  Dne 11.11. - Krádež v OD Kaufland v ulici Katovická přestupce muž.
  Dne 21.11. - Krádež v Elektro Expert v ulici Katovická přestupce žena.

  V všech případech byli jejich pachatelé řešeni hlídkou městské policie v blokovém řízení.