Malí strakoničtí olympionici se zlatem v hrdle

Černou můrou všech organizátorů venkovních akcí je počasí. V úterý 21. května se strakonická městská policie a pracovnice odboru dopravy městského úřadu modlily, aby vyšla prognóza meteorologů, že dopoledne pršet nebude. Splnilo se.
Každý rok pořádá městská policie a odbor dopravy zábavné preventivní show pro předškoláky ze strakonických mateřských škol. Letos jich mělo dorazit skoro 350 a vyjma dvou školek, které litovaly, že už mají jiný program, opravdu všechny ostatní přišly. S dobrou náladou, olympijskými kruhy na hrudi, vlastní vlajkou, natěšení na pokořování výzev.
Na cirkusplace – místo bylo testováno v premiéře, předtím se využívalo dopravní hřiště – na děti čekalo deset stanovišť, které spojovalo téma Jedeme na olympiádu do Francie. O polovinu disciplín se postaraly složky integrovaného záchranného systému. Pozvání přijali zdravotnická záchranná služba, státní policie i s policejním psem, profesionální hasiči, strakoničtí vojáci. Styčným bodem pro všechny zúčastněné byla policejní Šmoulinka (Šmoulové mají s vlastní olympiádou bohaté zkušenosti), u níž musely děti zazpívat a prokázat tak, že mají zlato v hrdle. Ano, mají! Za splnění všech úkolů byly odměněny medailí. Sice ne zlatou, ale s láskou a vlastnoručně vyráběnou a od srdce darovanou. Tak zase napřesrok a díky všem za účast…