Musí se jít s dobou aneb Dárečky k třicetinám městské policie

Poměrně dlouho si městská policie vystačila s pomůckami, o kterých by leckdo řekl, že už před lety patřily do retro zóny. Vloni v červnu se ale začalo inovovat. Samozřejmě postupně, jak dovolil rozpočet. Největší investicí byl nákup nového informačního systému vyvinutého výhradně pro potřeby městských policií – MP managera. S novinkou se strážníci velmi rychle sžili.

Do dubna roku 1997 se všechny nabrané události zapisovaly do obří knihy, která na služebně zůstala jako doklad historie. Poté nastoupily počítače a časem tehdy velmi vyspělý program Derik, který městským policiím značně usnadnil práci. S Derikem se strakoničtí strážníci rozloučili vloni v polovině června a zostra najeli na MP manager. Byli současně vybaveni mobilními telefony, které jsou se systémem propojeny. V praxi to znamená, že veškeré události nabrané v terénu pošle hlídka rovnou veliteli směny, aniž by, jako předtím, s každou fotkou, parkovačkou, poznatkem musela dojet na služebnu.

S tím souvisí i další novinka, jíž si už mnozí řidiči hříšníci všimli. Image změnila i takzvaná parkovačka, tedy lístek za stěračem se vzkazem od městské policie, že šofér spáchal přestupek. Dříve se parkovačky vypisovaly ručně, nyní se tisknou přes malou tiskárnu, kterou má sloužící směna k dispozici. Ušetří se tak za speciální tisk a nákup bloků.

Poslední novinkou u městské policie je, že ač se zuby nehty bránila, nakonec přece jen spustila své vlastní facebookové stránky. A to od letošního ledna. Stačí zadat Městská policie Strakonice. Facebook rozhodně nebude sloužit k výměně názorů mezi městskou policií a diskutujícími, využit bude pouze jako informační kanál o zajímavých událostech, kuriozitách, aktuálně zatoulaných psech, které strážníci odchytí a umístí do psího útulku, o ztrátách a nálezech. Je zde připojena i e-mailová adresa, na kterou lze zaslat připomínky, podněty. Facebook v žádném případě neslouží a nebude sloužit k oznámením, od toho je tady tísňová linka 156. Nutno podotknout, že s doladěním FB stránek hodně pomohla mladá generace, konkrétně Barbora Košáková a Max Vágner, studenti Střední školy a Jazykové školy ve Volyni, kteří po celý školní rok docházejí k městské policii na praxi.

Tak toto jsou malé dárečky, které si Městská policie Strakonice dovolila nadělit ke svým letošním krásným 30. narozeninám.