Pejskové, kteří měli štěstí v neštěstí

Během ledna odváželi strážníci do psího útulku devět chlupáčů toulajících se po městě. Pro čtyři nalezence se tato psí ubytovna stala dočasným domovem – pokud je tedy někdo s dobrým srdcem adoptuje. Bližší informace o nových členech útulku poskytla jeho vedoucí Jitka Zdychyncová.
V úterý 9. ledna se v útulku ubytoval kříženec nalezený na Podsrpu. „Je to krásná, mladá fenka. Neměla čip. Je hodná a k většině psů nekonfliktní. Bylo by jí dobře na zahrádce s výběhem. Má jen jednu chybu – umí si otevřít všechny dveře, vrátka, okna, kliky, řetízky, západky,“ představila fenku jménem Beiley vedoucí útulku.
O týden později, 16. ledna, se strážníci starali o pejska, na kterého upozornila oznamovatelka v ulici Písecká. Na první pohled se zdálo, že psa srazilo auto. Proto byl nejprve odvezen k veterináři na ošetření. Záhy se ukázalo, že se nestal obětí dopravního provozu. „Problém s chůzí je u něj dlouhodobější. Jedná se o pejska staršího, hůř vidí, hůř slyší, hůř se pohybuje. Ale Tim, jak mu říkáme, je moc hodný,“ popsala Jitka Zdychyncová.
Z Velkého náměstí putovala do útulku 22. ledna fenka Betty, s absencí čipu či jiného označení. A co pečovatelky vypozorovaly? „Je to hodná, čistotná, milá holčička. Trošku bojácná. Byla pár dnů v adopci, ale vrátila se. Oblíbila si paničku a ostatní členy rodiny k ní odmítala pustit. Hledáme tudíž paničku bez rodiny, která by této fence pomalu vrátila důvěru k lidem.“
V sobotu 27. ledna se do útulku z Bavorovy ulice přestěhoval Fridolín. Ani on nebyl označen. Prý je milý, čistotný, po seznámení velmi kontaktní. Jen má opravdu hodně hlasitý projev, pokud je sám a teskní. Takže by mu bylo fajn spíše u domečku než v paneláku.