Prevence ochrany domova

Prakticky denně můžeme z medií slyšet příběhy o okradených a podvedených, převážně starších osobách, které důvěřovaly cizím lidem a jejich nabídkám zboží, vrácení přeplatku za elektřinu nebo prosbě o pomoc. Případů okradených osamělých a převážně starších osob je po celé republice mnoho.
Na tuto problematiku reaguje i město Strakonice, které se snaží vytvořit bezpečné prostředí pro své občany. Například tržní řád města Strakonice ZAKAZUJE podomní a pochůzkový prodej a městská policie zase neustále varuje veřejnost před podobnými podvodníky.
Další možností je využití montáže bezpečnostních řetízků na dveře, kterou provádí právě Městská policie Strakonice. Montáž řetízků je určena pro seniory a osamělé osoby žijící v katastru města Strakonice. Montáž je ZDARMA a provádí ji strážníci městské policie v termínu po vzájemné domluvě. Jste-li senior žijící osaměle, trpící zdravotními problémy, nebo chcete-li zvýšit pocit bezpečí ve Vašem obydlí, neváhejte a kontaktujte zástupce Městské policie Strakonice. Využijte možnost rozšířit své bezpečí.

Kontakt:
Anežka Kunclová, DiS.
Manažer prevence kriminality
Tel: 383 700 194