Tři vrtáky, kabanos s nutelou a zlodějíčkův hattrick

Kdo chce moc, nemá nic. I to by se dalo říct na adresu lidí, kteří zkoušejí krást. Někteří už jsou v tomto odvěkém řemesle zběhlí a svůj rejstřík přestupků poctivě plní záznamy. Jiní dostávají nálepku zloděje v náhlém zatmění mysli. Za září a říjen řešila městská policie 13 takových případů.

Hned z počátku září zkusila v Coopu ve Smetanově ulici ukrást dvě smaženky a dva hamburgery 64letá žena. Nezdravé pochoutky za 166 korun se jí však poněkud prodražily. Drogistické zboží za 277 korun se stalo 8. září osudným pro 25letou ženu v témže Coopu. O čtyři dny později řešili stejný problém v Kauflandu. Osmasedmdesátiletý senior si při procházce mezi regály vyndal z krabičky tři vrtáky za 190 korun. Vyšly mu nakonec pěkně draho.

V říjnu hned několikrát zaměstnal ostrahy marketů 56letý muž, který je živ z alkoholu. Tento sortiment byl také logicky jeho cílem. Druhý říjnový den odpoledne si došel pro dvě flašky rumu za 580 korun do Billy. Hned další den nafasoval dvě becherovky za 340 korun v Lidlu. Když si pro něj strážníci přijeli, byl tak namol, že totálně odpadl a záchranka ho musela odvézt na internu. Uprostřed měsíce završil hattrick krádeží v Kauflandu. Dosud tento alkoholem zdevastovaný nešťastník nastřádal do registru přestupků 11 záznamů a inkasoval pokuty v celkové výši přes 105 tisíc korun.

Na caesar wrapu za 68 korun si 3. října nepochutnal 22letý mladík. Přes pokladnu v Bille u nádraží neprošel. V témže marketu se 10. října snažila být neviditelná také 31letá žena. Bdělé oko detektiva ovšem její pokus pronést slaninové sendviče, šampon a deodoranty za 540 korun vidělo. Bdělé oko měl detektiv na tom samém místě také o dva dny později, kdy odhalil 17letého mladistvého, jak si odnáší croisant, pizzu, džusík a slaninový rohlík, vše za 82 korun.

„Billáckou“ sérii střídal 18. října Kaufland. Uhrančivé oči si pomocí ukradených umělých řas a propriet k tomu potřebných chtěla vytvořit 29letá dáma. Nejenže si zboží za 390 korun neodnesla, tudíž uhrančivýma očima nikoho neuhranula, uhrančivý zrak jí však spočinul na pokutovém bloku a ani řasy k tomu nepotřebovala. Poslední říjnový výjezd kvůli krádeži se konal na sklonku měsíce opět do Billy u nádraží. Prodavačky strážníky informovaly, že přistihly s lupem ženu, ta v úleku obsah tašky vysypala a vzala nohy na ramena. Hlídka si zlodějku ofotila z kamerového záznamu a než by se stačil odříkat jazykolam o tři sta třiceti stříbrných stříkačkách, vedla ji zpět do prodejny. Pětatřicetiletá žena bydlící kousek od Prahy si zřejmě chtěla cestu domů zpestřit labužnickým mlsáním nutely, křemešníku, kabanosu, nivy. Myslela i na svého psího kamaráda. Tomu opatřila psí pochoutky. Ke kradenému zboží za 938 korun přihodila ještě orbitky na příjemný dech. Samozřejmě celá říjnová partička inkasovala od strážníků pokuty.