Auto bez řidiče

Když se řekne auto bez řidiče, obvykle následuje nějaký nejapný vtip. V pondělí 12. února zaměstnalo ale strážníky opravdu auto bez řidiče a halucinace to nebyly. Krátce před druhou hodinou odpolední oznámil muž z Plzně, že zaparkoval na Velkém náměstí a do jeho auta nacouval jiný vůz, který se svévolně rozjel z protilehlého parkovacího místa. Velitel směny už situaci sledoval na kameře a okamžitě vyslal na náměstí hlídku, protože plechový uličník, kterého majitel nezabezpečil, zablokoval celou silnici. V mezičase se dostavil i 19letý mladík, jehož auto udělalo v centru města takový rozruch.

Dlouhá noc

Sobotní noc 10. února byla výživná. Ve 3.20 přišlo oznámení, že před barem Melodie někdo zmlátil nějakého mladíka. Strážníci se na místě potkali s hlídkou státní policie, která už událost řešila. Další asistenci poskytli kolegům ze státní ve 4.03 hodin před hernou Las Vegas v Pionýrské ulici, odkud bylo hlášeno napadení. A do třetice se obě složky sešly v 5.48 v Raisově ulici před stavební firmou, do níž měl vniknout nějaký opilec. Všechny po sobě jdoucí události řeší Policie ČR.

Zbytečné problémy

Někteří si prostě vykonají své, tedy co musí, a ostatní jde mimo ně, i když se jich to týká. Mrtvého brouka dělal v pátek 9. února řidič, kterému se asi nechtělo kroutit volantem a střihl to z louky u řeky Otavy v Dražejově rovně (viz fotodokumentace). Přitom mu z kol odpadávaly kusy bahna. Na znečištění veřejného prostranství byl na lince 156 upozorněn velitel směny. Oznamovatel uvedl, že šoférovi říkal, že dělá nepořádek, ale ten ho ignoroval. Velitel směny vylustroval majitele auta, jednalo se o firmu z nedaleké obce. Její šéf slíbil, že komunikaci nechá uklidit.

O virtuálním ubližování

Další besedy, tentokrát na téma, co všechno se může skrývat pod slovem šikana, se uskutečnily v polovině února ve čtvrtých třídách na strakonické ZŠ Povážská. Nelze zastírat, že klasickou fyzickou šikanu z devadesáti procent střídá šikana v kyberprostoru. Ono se snáze ubližuje písemnou formou než tváří v tvář a z očí do očí. Snad v každé třídě na každé škole se takový případ najde. Velmi příjemné je v tomto smutném směru zjištění, že učitelky mají problémy včas podchycené, informace předají preventistkám a ty pak besedu ušijí dané třídě na míru. Při takové besedě ovšem nikdy nekonkretizují.

Nadšený sběratel

Původně to byl výjezd k případu, který vypadal na nějakou zlodějinu. V úterý 13. února dopoledne jeli strážníci ke kulturnímu domu prověřit podivné chování dvou chlapíků, kteří se na schodech kulturního stánku kochali pohledem na spoustu rozložených věcí. I hlídka byla bohatým spektrem udivena. Záhy se ukázalo, že pánové nejsou zloději. Pětatřicetiletý návštěvník z Mostu, jak uvedl, má zálibu ve sbírání věcí z popelnic a od popelnic. Lidi prý často vyhazují „bohatství“. A tak kamarádovi předváděl, co všechno ve sbírce má. Většina věcí je samozřejmě nefunkčních, ale proti gustu žádný dišputát.

Nezdárná sestřička

Ve čtvrtek 8. února odpoledne požádala na lince 156 o pomoc 22letá slečna. Uvedla, že má v opatrovnictví svou třináctiletou sestru, která si dopisuje s dvacetiletým mužem. Měl na ni čekat před školou. Sestra se nevrátila domů a telefon nebere. Oznamovatelce bylo doporučeno, aby totéž popsala i kolegům ze státní policie. V mezičase přijal velitel směny oznámení z vlakového nádraží, které nápadně vykreslovalo to předešlé o nezdárné sestřičce. Dívka prý říkala nějakému muži, že je jí jedno, jestli ji chytnou, že stejně uteče. Mladík dívce kupoval jízdenku do Českých Budějovic.

Flaškou do hlavy

Ručičky hodin se blížily k jedenácté hodině noční, když se v pátek 2. února dostavil na služebnu 25letý muž s rozbitou hlavou a krvavými šrámy na ruce. Sdělil, že na něj někdo někde hodil z okna láhev. Bohužel si nedokázal vzpomenout, kde se to stalo. Strážníci ho prvotně ošetřili a pak mu dali dýchnout. Přístroj vygeneroval 1,60 promile alkoholu. Pán ale normálně komunikoval a ještě před příchodem na služebnu si zavolal záchranku. Než ho záchranáři odvezli do nemocnice, byl poučen, že pokud bude chtít tuto situaci řešit, aby si i s lékařskou zprávou došel ke kolegům ze státní policie.

Je libo želatinového medvídka?

Před pěti lety varovaly preventistky státní a městské policie před drogami žáky od sedmých tříd výš. Aktuálně se dělají tyto preventivní besedy už pro děti ve čtvrtých ročnících základních škol. Nakoupily si proto nejen arsenál, který by dětem a mladistvým neměl do 18 let vůbec přijít do ruky, ale i takový, který jejich vývoji rovněž nedělá dobře, ovšem koupit si ho mohou. Mezi tuto sortu patří například nabuzující energetické nápoje. A jak se preventistky dozvídají, malým dětem tyto sladké moky chutnají.

Ďábel

Snad všichni čerti začali šít se 48letým mužem bez domova. Od začátku února má své dny, a co chvíli zaměstnává hlídky městské policie. Začalo to v pátek 2. února po půlnoci, kdy na něj přišla stížnost z benzinové čerpací stanice u nádraží. Personál nahlásil, že dotyčný pořád otevírá a zavírá dveře a zřejmě ho to baví, protože nechce odejít. Hlídku poslechl a odešel. Po třech hodinách, bylo čtvrt na pět ráno, volali z téže benziny znovu. Bezdomovec se k nim vrátil, opět se bavil otevíráním a zavíráním dveří a začínaly se v něm probouzet agresivní pudy. Popsaný obrázek se naskytl i hlídce.

První pomoc

Krátce před polednem ve čtvrtek 1. února přijal velitel směny prosbu o pomoc. Oznamovatel popsal, že v Mírové ulici upadl starší muž na silnici, on mu pomohl vstát a dopravit ho mimo vozovku. Jedenasedmdesátiletý muž z Písku se nepostavil na nohy. Strážníci přivolali záchrannou službu, která pána převezla do nemocnice.

Syndikovat obsah