Rok 2016

Prosinec

 1. Chlapci zkoušeli led
  „V ulici Kochana z Prachové dvě malé děti spadly do vody“. Takovéto oznámení jsme přijali v odpoledních hodinách dne 6. 12. na linku tísňového volání / 156 /. Strážníci, kteří byli na místo přivoláni, zjistili, že se jedná o dva malé chlapce, kteří byli již v době příjezdu na břehu. Jelikož byli promáčení a promrzlí, odvezla hlídka městské policie oba do jejich místa trvalého bydliště, kde si je následně v pořádku převzala jejich matka. Oznamovatelce velmi děkujeme.
 2. Ježek se nestihl zazimovat

Listopad

 1. Kradl na hřbitově, poděkování oznamovateli
  Poděkování patří oznamovateli, který nám v ranních hodinách dne 1. 11. oznámil na linku tísňového volání / 156 /, že ve spodní části hřbitova stojí nějaký muž s věncem v ruce a přes zeď na někoho křičí. Hlídka, která byla na místo přivolána, muže zkontrolovala. Ten se přiznal k tomu, že z areálu hřbitova odcizil smuteční věnec. Po kontrole totožnosti bylo na obvodním oddělení Police ČR zjištěno, že dotyčný nebyl dříve za majetkový trestný čin řešen, proto byl následně strážníky vyřešen na místě v blokovém řízení.

Říjen

 1. Poraněná žluva byla převezena do Makova
  V dopoledních hodinách dne 1. 10. jsme přijali oznámení na linku tísňového volání /156/, že v ulici Katovická je sražená žluva. Strážníci na místě zraněného opeřence nalezli a následně převezli do Záchranné stanice živočichů v Makově.
 2. Poděkování patří oznamovateli

Září

 1. Dítě se uzamklo v pokoji
  Krátce po třiadvacáté hodině dne 1. 9. jsme přijali oznámení na linku tísňového volání / 156 / od ženy, že se jí v bytě v ulici Povážská zamklo v pokoji pětileté vnouče. Nejspíše tam dítko usnulo, ale oznamovatelka má strach, aby se mu něco nestalo. Hlídka, která byla na místo přivolána, pokoj otevřela. Dítě bylo v naprostém pořádku.
 2. Injekční stříkačka putovala do kontejneru

Srpen

 1. Odešel bez květin, zato s pokutovým blokem
  Hodinu po půlnoci dne 2. 8. prováděla hlídka městské policie kontrolu v centru města. Na Palackého náměstí přistihli strážníci muže, který z okrasného záhonu trhá květiny. Za poničení veřejné zeleně byl dotyčný na místě vyřešen v blokovém řízení.
 2. Opeřenec skončil v rukou odborníků

Červenec

 1. Muži bylo nevolno
  Poděkování patří oznamovateli, který nám v odpoledních hodinách dne 1. 7. oznámil na linku tísňového volání /156/, že v ulici Povážská leží na trávníku chlap. Strážníci na místě našli ležícího muže společně s jeho přítelkyní a kamarádem. Ti uvedli, že je vše v pořádku a dovedou jej domů. Po chvíli na linku /156/ volala Zdravotnická záchranná služba Strakonice, že potřebují asistenci městské policie v ulici Povážská. Strážníci se vrátili zpět na místo, kde zjistili, že se výše uvedenému muži udělalo při cestě domů velmi špatně. Následně lékař muže ošetřil a rozhodl o převozu do Nemocnice Strakonice a.s. Strážníci asistovali ZZS při převozu v sanitce.

Červen

 1. Oznamovatelům děkujeme
  Dne 2. 6. byly na základě všímavosti oznamovatelů zlikvidovány dva kusy injekčních stříkaček, pohozených na veřejném prostranství. V prvním případě likvidovali strážníci tento nález z ulice Krále J. z Poděbrad, ve druhém případě na základě postřehu asistentů prevence kriminality z ulice Komenského.
 2. Nezajištěné vozidlo
  V dopoledních hodinách dne 3. 6. nalezl strážník městské policie v ulici Na Stráži nezajištěné vozidla. K vozidlu se následně dostavil jeho majitel, který si vozidlo od strážníka převzal.

Květen

 1. Mladíkovi se udělalo nevolno, strážníci zajistili jeho kolo
  V odpoledních hodinách dne 1. 5. jsme přijali oznámení o tom, že u dětského hřiště v ulici Na Ohradě spí nějaký člověk. Hlídka městské policie, která byla na místo vyslána, mladíka probudila. Vzhledem k tomu, že mu muži bylo nevolno, byl odvezen ZZS do Nemocnice Strakonice a.s. Jízdní kolo, které měl mladík u sebe, zajistili strážníci městské policie na služebně.

Duben

 1. Muž zcizoval z kontejneru elektroodpad
  V odpoledních hodinách dne 3. 4. byl zastižen hlídkou městské policie na Sídlišti 1. máje muž, který zde vytahoval elektroodpad z kontajneru, který je k likvidaci určen. Jmenovaný se tímto dopustil přestupku proti majetku, za což byl strážníky na místě vyřešen v blokovém řízení.
 2. Pomoc strážníků

Březen

 1. Mladý muž z Kladenska rozbil na náměstí výlohu
Syndikovat obsah