Rok 2018

Prosinec

 1. Pozor na zloděje nejen v nákupních centrech
  V předvánočním čase se v nákupních centrech, v prostředcích hromadné dopravy, na ulicích, či vánočních trzích pohybuje velké množství lidí a může docházet ke krádežím různého charakteru, buďte proto opatrní a hlídejte si své doklady, cennosti a další osobní věci. Pro oživení, jak chránit své věci při nákupní shonu, uvádíme pár základních rad:

  • Věnujte pozornost svému okolí, pokud je to možné yyhýbejte se skupinám většího počtu lidí.
  • Batohy, kde máte peníze nebo jiné cennosti nenoste na zádech, kam nevidíte.

Listopad

 1. Únava přepadla muže již po cestě domů
  Dne 2. 11. bylo na služebnu MP Strakonice telefonicky oznámeno, že v ulici Bezděkovská, před prodejnou Coop, leží na lavičce opilý muž. Na místo byla vyslána hlídka, která muže probudila, ztotožnila a ten následně z místa odešel k domovu.
 2. Drobná krádež se ženě nevyplatila
  Při drobné krádeži byla přichycena v jednom ze strakonických marketů dne 4. 11. mladá žena. Snažila se odcizit zboží v hodnotě 1027 Kč tím, že prošla před pokladny bez zaplacení. Pachatelka si svým jednáním vysloužila pokutu.

Říjen

 1. REVOLUTION TRAIN ve Strakonicích 8. – 9. říjen 2018 - revoluční primární protidrogová prevence

  Šest stříbrných obrněných vagónů a v nich příběh, jak snadné je propadnout závislostem a jak těžké je se jich následně zbavit. Ve Strakonicích zastaví vlak ve dnech 8. – 9. říjen na vlakovém nádraží.

Září

 1. REVOLUTION TRAIN ve Strakonicích 8. – 9. říjen 2018 - revoluční primární protidrogová prevence

  Šest stříbrných obrněných vagónů a v nich příběh, jak snadné je propadnout závislostem a jak těžké je se jich následně zbavit. Ve Strakonicích zastaví vlak ve dnech 8. – 9. říjen na vlakovém nádraží.

Srpen

 1. Krádež za pár korun se muži nevyplatila
  Krátce po jedenácté hodině dopoledne dne 1. 8. vyjížděli strážníci Městské policie Strakonice na oznámení krádeže do supermarketu v ulici Nádražní. Pachatel byl hlídkou ztotožněn a předveden na OO Policie ČR za účelem lustrace.. Vzhledem k tomu, že tato byla negativní, vyřešili nenechavce strážníci pokutou.
 2. Nemohl se postavit na nohy

Červenec

 1. Nález stříkačky
  Ve večerních hodinách dne 2. 7. jsme přijali na služebnu městské policie opět oznámení o nálezu použité injekční stříkačky. Tentokrát u schodů k řece Volyňce, nedaleko OD Maxim. Strážníci injekční stříkačku z místa odnesli k následné odborné likvidaci. Oznamovateli patří naše poděkování.
 2. Alkohol chtěl, ale platit za něj už nikoliv

Červen

 1. Krádež se nevyplatila
  Dne 1. 6. bylo na služebnu Městské policie Strakonice telefonicky oznámeno zaměstnankyní ze supermarketu v ulici Katovická, že zde zadrželi pachatele drobné krádeže. Na místo byla vyslána hlídka Městské policie Strakonice, která na místě zjistila, že zde přítomný muž odcizil zboží v hodnotě přes dvě stě korun. Strážníci muže vyzvali k prokázání totožnosti. Vzhledem k negativní lustraci vůči této osobě na OO Policie ČR, byla celá záležitost vyřešena následně pokutou v příkazním řízení na místě.

Květen

 1. Napadení strážníka
  Dne 1. 5. 2018 byla Městská policie Strakonice telefonicky požádána PČR o vyslání hlídky do tržnice v ulici U Sv. Markéty, kde proběhl konflikt mezi osobami, které se na místě aktuálně zdržují. Jedna z osob měla údajně tvrdit, že byla ostatními fyzicky napadena. Na místo byla vyslána hlídka, která mezi tržnicí a zastávkou v ulici Katovická zjistila, že na zastávce se nachází skupina tří osob a kousek od zastávky ještě leží spící muž. Skupina chtěla spícího muže probudit s tím, aby si šel sednout na lavičku. Jakmile se muž vzbudil, začal všem sprostě nadávat a to i po několika výzvách strážníků městské policie, aby zanechal protiprávního jednání. Muž však místo zanechání protiprávních jednání, dal ruku v pěst a se slovy „Ty na to nemáš“, chtěl strážníka udeřit do oblasti obličeje. Strážník útok muže vykryl a poté, v zájmu ochrany bezpečnosti, použil donucovací prostředky a muže spoutal. U muže byla provedena orientační dechová zkouška, kterou bylo zjištěno 3,36 promile alkoholu. Hlídka městské policie muže předvedla na OO PČR v ulici Plánkova ve Strakonicích a poté dopravila do strakonické nemocnice k vyšetření a vystavení potvrzení k převozu muže do protialkoholní a protitoxikomanické stanice v Českých Budějovicích. Lékař však, vzhledem k agresivitě pacienta, převoz nedoporučil. Muž tak byl předán hlídce PČR, se kterou putoval do cely na OO PČR.

Duben

 1. Z drobné krádeže trestný čin
  Dne 1. 4. bylo na linku Městské policie Strakonice přijato telefonické oznámení od ochranky jednoho z místních supermarketů, že mají v obchodě osobu, která se snažila projít přes pokladny bez zaplacení zboží. Na místo byla vyslána hlídka, která osobu ztotožnila a zároveň vyzvala k převozu na OO Policie ČR Strakonice ke zjištění, zda se v posledních třech letech nedopustil jiné majetkové trestné činnosti. Zjištění ukázalo, že pachatel se v posledních třech letech majetkové trestné činnosti dopustil. Událost si tedy převzala Policie ČR.

Březen

 1. Muž řídil vozidlo bez řidičského oprávnění
  Ve Strakonicích dne 3. 3. zjistili v odpoledních hodinách strážníci městské policie v ulici Radomyšlská vozidlo, které řídil muž, jemuž byl vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Strážníci pomocí modrých výstražných světel a signálu STOP chtěli vozidlo zastavit, ale řidič na výzvu nereagoval a pokračoval na parkoviště vedle marketu Coop, kde vozidlo zastavil, urychleně se přesunul na zadní sedadlo spolujezdce a začal hlídce tvrdit, že řidičský průkaz nevlastní s tím, že jej vlastně ani nepotřebuje, protože vozidlo neřídil. Jelikož strážníkům vzniklo podezření ze spáchání trestného činu, byla na místo přivolána hlídka OO PČR, která si celou věc převzala k dořešení.
Syndikovat obsah